استارتاپ ترینینگ عنوان یک رویداد سه روزه و تخصصی در استارتاپ های فنی و مهندسی است که از چهارشنبه عصر شروع و تا جمعه شب به مدت 20 ساعت کاری خاتمه پیدا می کند در این رویداد تیم ها به مدت 12 ساعت با مباحث پیشرفته مدل کسب و کار آشنا شده و در روز پایانی با انجام 8 ساعت کار تیمی، بر روی یک ایده در حوزه فنی و مهندسی مدل کسب و کار ایده خود را توسعه می دهند.
نکات مهم:
1. هر فرد به صورت فردی یا تیمی با داشتن ایده ی خود در بخش فنی و مهندسی می تواند ثبت نام کند. (داشتن ایده الزامی نیست)
2. مهلت ثبت نام ایده و شرکت کنندگان تا شنبه یکم اسفند می باشد
3. تیم ها با 5-7 نفر تشکیل خواهد شد.
4. هزینه ی ثبت نام با تخفیف برای دانشجویان و فارغ التحصیلان صنعتی اصفهان 500000 ریال می باشد.
5. برای حضور در دوره، شرکت کنندگان همه ی تیم ها باید سه کتاب نوپای ناب، مدل کسب و کار شما و خلق مدل کسب و کار را مطالعه کرده باشند
6. در پایان دوره گواهی معتبر از مرکز نواوری و تجاری سازی فناوری صادر می گردد.
7. تیم های برتر می توانند مورد حمایت مرکز نوآوری و تجاری سازی فناوری قرار گیرند.
8. در صورت تکمیل ظرفیت و تقاضای بیشتر برای حضور در رویداد، ایده های تیم ها مورد داوری قرار می گیرد و بهترین ایده ها انتخاب می شوند.
سرفصل ها:
• کل مفهوم استارت آپ: چیستی، نحوه شروع و راه اندازی و روش لین – 4 ساعت – چهارشنبه عصر
• مدل کسب و کار عمومی (BMG): مبانی، معرفی مدلهای BM موفق – 4 ساعت – پنج شنبه صبح
• خلاقیت در BM : ارائه 5 ابزار – 4 ساعت – پنج شنبه عصر
• پیاده سازی یک مورد عملی به صورت تیمی – 8 ساعت – جمعه صبح و عصر
معرفی منتورها
مهندس زرگر پور:
پس از فارغ التحصیلی و فعالیت در چند شرکت از جمله: فناوران آب سازه، مهندسان مشاور ستیران، مهندسی آب و فاضلاب کشور، مقصد بعدی ایشان شرکت بین المللی توسعه ی ساختمان بود. در سال 92 به شرکت فناب پیوست و زمینه کاری فناوری اطلاعات را برگزید و کافه آی تی را تاسیس نمود که آن را مهم ترین فعالیت حرفه ای خود می داند. وی هم اکنون در شرکت بهکاوان نوآور آرنا مسئولیت توسعه ی مشتری را بر عهده دارد. میثم زرگرپور در این سال ها تسهیلگر رویدادهای کارآفرینی زیادی چون همنت بنیاد ملی نخبگان اصفهان نیز بوده است. میثم زرگرپور در این رویداد علاوه بر منتوری تیم های شرکت کنندهسرفصل های گفته شده را نیز تدریس می کند.
مهندس امینی:
مهندس امینی فارغ التحصیل رشته ی مهندسی مکانیک، و از کارافرینان موفق و فعال در این اکوسیستم می باشد ایشان هم اکنون به عنوان کارشناس تجاری سازی و ثبت اختراع طرح های استان اصفهان در معاونت نواوری و تجاری سازی فناوری مشغول به کار می باشند همچنین مشاور بسیاری از شرکت های موفق در استان اصفهان را می توان در کارنامه ی ایشان دید.
مهندس نقشینه:
ایشان هم اکنون کارشناس پژوهشکده فاوا دانشگاه صنعتی اصفهان می باشند از سوابق کاری بیشمار ایشان در عرصه ی کارآفرینی می توان به منتوری در رویداد همنت اشاره نمود

photo_2016-02-07